|  | 

Spor Toto Süperlig

Rıdvan Dilmen’den Süper Kupa finali ve İzmir Marşı açıklaması


NTV Spor’da yayınlanan “Yüzde 100 Futbol” programında konuşan Rıdvan Dilmen, İzmir Marşı ile ilgili tepki çeken açıklamalarına açıklık getirirken Beşiktaş-Atiker Konyaspor arasındaki Süper Kupa finalinde çıkan olaylara değindi.

Ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen, NTV Spor’daki programında Beşiktaş – Konyaspor arasındaki Süper Kupa mücadelesinde yaşananları değerlendirdi.

Tecrübeli yorumcu “İzmir Marşı” ile ilgili yaptığı açıklamaların tepki görmesinin ardından konuyla ilgili de açıklama yaptı.

‘Taraftarlar stadyumlarda siyaset yapmayı bırakmalı. Tribünlerde İzmir Marşı’nı okuyorlar’ diyen Rıdvan Dilmen, “Rize’de ben bir şeye şahit oldum. Tribünler ‘Recep Tayyip Erdoğan’ diye bağırıyordu. Hemen susmaları istendi” ifadelerini kullanmıştı.

İşte Dilmen’in açıklamaları;

“İZMİR MARŞI YASAKLANSIN DEMEDİM”

“Mustafa Kemel Atatürk’ü hepimiz seviyoruz. Ancak bunu siyasi malzeme olarak görmek her anlamda kötü. Çünkü o dünyanın en büyük lideri. Ben asla İzmir Marşı yasaklansın demem. Öyle bir ahlaksız adam değilim, asla yapmam. Ancak Allah-ü ekber sesleri falan bunlar olmamalı sporda. Bu hemen manipüle ediliyor. Özelllikle sosyal medyada gençlerimiz provakasyonlara dikkat etmeli.” 07 Haziran 2017 İzmir Marşı Rıdvan Dilmen`i rahatsız etti Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Arda Turan’ın Bilal Meşe’ye saldırması ile ilgili yorum yaparken bir anda İzmir Marşı’nın artık tribünlerde söylenmemesi gerektiğini savundu. İlgili Haberi Oku

“BİLMEDİĞİMİZ ŞEYLER DÖNÜYOR”

“Konya’yı nasıl bilirdik? Milli takım o kadar güzel ortamda oynadık derken, bir şeyler dönüyor. Bizim aklımızın ermediği problemleri hissedebiliyorum. Tribünlerdeki gerginlik, özellikle son 1 yıldır hızla devam ediyor ve tavan yaptı. Sayın Bakanımız Osman beye de hoş geldin diyelim.” 07 Haziran 2017 Sosyal medyada Rıdvan Dilmen tepkisi İzmir Marşı’nın artık tribünlerde söylenmemesi gerektiğini savunan Rıdvan Dilmen’e sosyal medyadan tepki yağdı. İlgili Haberi Oku

“BU SEZONUN ADI BARIŞ SEZONU OLMALI”

“Saha içi değil, saha dışı konuşulmalı önce. Ülke olarak bütünleşmemiz lazım. Siyasi ve sosyal anlamda, her anlamda düşmanlık olmamalı. Zaman zaman bizler de antipatik olabiliyoruz. Barış sezonu olmalı. Bu sezonun adı barış sezonu olmalı. Bizim ülkemiz çok güzel bir ülke. İnsanlarımız güzel insanlar. Sporun siyasete, siyasetin spora karıştırmamak lazım.”


Kaynak: AMK Süper Toto Süper Lig

Diğer Haberler

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website